wtorek, 6 listopada 2012

Merlin 5x06 The Dark Tower - informacje prasowe i zdjęcia

Tytuł kolejnego odcinka serialu "Merlin" 5x06 to The Dark Tower
można go przetłumaczyć jako "Mroczna Wieża"

premier odcinka na kanale BBC One i BBC One HD w sobotę 10 listopada o 20.05 (czas w USA)

Nareszcie odcinek Morgana kontra Ginewra, czyli to co dla Artura najcenniejsze
Będzie to pierwsza konfrontacja między Morganą i Ginewrą od ponad trzech lat, kiedy to Ginewra została królową Camelotu.

Krótki opis odcinka 5x06

Kiedy Gwen zostaje wyrwana z Camelotu bez ostrzeżenia, Merlin wie, że może być tylko jednak osoba za to odpowiedzialna: Morgana.

Arthur jest zdeterminowany, aby uratować królową - ale to nie będzie takie łatwe, bo jest zamknięta w Mrocznej Wieży, miejscu, które nawiedzają marzenia o mężczyznach.


Arthur i jego rycerze muszą wyruszyć z misją jak żadna inna, walcząc po drodze z ukrytymi niebezpieczeństwami, ryzykownymi przeszkodami i magicznymi istotami. Jak są bliżej ich celu, poczucie lęku Merlina sięga granic wytrzymałości. W co pogrywa Morgana? I co ważniejsze, co jest ostatnim sprawdzianem jaki na nich czeka w wieży?
 

o odcinku i jego opisie pisałam wcześniej 
Merlin 5x06 - domniemany opis odcinka, który okazał się prawdziwy


W odcinku wystąpią Merlin, król Artur i królowa Ginewra oraz Gajusz i Rycerze Okrągłego Stołu: Sir Leon, Sie Gwane, Sir Elyan i Sir Percival. Pojawi się również Wielki Smok.  

Gościnnie w odcinku wystąpi królowa Mab (na obrazku obok), którą zagra Kelly Wenham. Jest to postać ludzka. W1998 roku w filmie "Merlin" postać o takim imieniu jest złą  siostrą Pani Jeziora. W promo odcinka 5x06 jest pokazana w  wodzie, możliwe że będzie ona miała coś wspólnego z postacią królowy Mab z filmu z 1998 roku.   Zdjęcia promocyjne odcinka The Dark Tower Brak komentarzy:

Prześlij komentarz