poniedziałek, 29 października 2012

Merlin 5x05 The Disir - informacje prasowe i zdjęcia


tytuł 5 odcinka 5 sezonu odcinka serialu "Przygody Merlina" to The Disir 

premiera odcinka: 3 listopada 2012 o godzinie 20.15 na BBC One i BBC One HD (czas w USA)


krótki opis odcinka 5x05 "The Disir"

W głębi starożytnego basenu, trójka wróżbitów wydaje mroczny wyrok na króla Camelotu.

Ale mimo ostrzeżeń Merlina, uparty Arthur odnawia wzięcia słów Disir na poważnie i ich furia spada na Camelot. Tylko największe poświęcenie może ich uspokoić, a z królestwem w niebezpieczeństwie, czy Arthur jest tym, który odważy się to zrobić? 

W obliczu niepewności króla, Merlin ma tylko jedną szansę, aby uratować go przed jego przeznaczeniem, ale ta decyzja niesie za sobą wysoką cenę.

W walce zostanie bardzo poważnie ranny Mordred, by go uratować Artur będzie musiał zaakceptować magię w królestwie Camelot - czy zgodzi się? Wiemy, że Arturowi bardzo zależy na każdym ze swoich rycerzy, więc czy podejmie takie ryzyko i przyjmie magię, choć jak wiemy jest do niej bardzo uprzedzony. Wiemy też, żetylko osoba nią władająca może wybrać czy używać jej w służbie dobru czy złu.

A co do Mordreda - czy wyda się, że on również włada magią i jest naprawdę potężnym czarodziejem? Jeśli tak jak na to zaaraguje Artur?

  
I na koniec Merlin nie będzie chciał pomóc Mordredowi, dlaczego?
Może boi się jego przymierza z Morganą o której uprzedził go Wielki Smok.

W odcinku wystąpią wszystkie główne postacie, czyli Merlin, król Artur, królowa Ginewra, oraz Rycerze Okrągłego Stołu: Sir Leon, Sir Gwaine, Sir Elyan i Sir Percival oraz Sir Mordred (będzie jedną z kluczowych postaci odcinka) a także medyk Gajusz.

Pojawi się również nie widziany jeszcze w tym sezonie Wielki Smok - Kilgharrah.
 
Gościnnie w odcinku pojawi się tytułowa The Disir: Frances Tomelty jako Niede, Sian Thomas jako Atorloppe i Helen Schlesinger jako Befelen. Jak można się domyślić są to trzy kobiety w kapturach, są one czarownicami, można powiedzieć, że strzegą one magii na ziemi, dlatego też każą Arturowi wybrać między swoim rycerzem - Sir Mordredem i powrotem magii do Cameotu. Oraz Osgar, którego zagra Andrew Tiernan.
 
Nic nie wiadomo o pojawieniu się Morgany w odcinku, najprawdopodobniej po prostu dochodzi do siebie po finale poprzedniego odcinka - 5x04 (odcinek online).
 

 zdjęcia z odcinka 5x05 (promocyjne wrzucę, gdy się pojawią)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz